Envirofilm 2017 oficiálne uzavrie slávnostné vyhlásenie výsledkov

Envirofilm 2017 oficiálne uzavrie slávnostné vyhlásenie výsledkov

Slávnostným odovzdávaním cien najúspešnejším súťažným snímkam v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave vyvrcholí dnes (26. máj) Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm 2017. Napriek tomu, si môžete ešte v Banskej Bystrici do večera pozrieť sériu dokumentárnych filmov, vypočuť si zaujímavú besedu alebo si vypočítať vašu ekologickú stopu. Predpoludním pokračuje aj Junior festival.

V Cinemaxe SC Europa   sa  dnes od 15.00 do 22.00 hod. môžete prostredníctvom dokumentárnych filmov pozrieť do   prírodnej rezervácie Shuklaphanta v Nepále, do Yosemitského národného parku či na Kanárske ostrovy. Zaujímavé informácie sľubujú aj snímky Debata o GMO a Arzén - tichý zabijak.  O 18. 30 hod. je naplánovaná beseda s autormi filmu More života. Daniel Rodrígues a Monica Gonzáles  sa podelia o zážitky z natáčania prírodopisného dokumentu, ktorý sa zamýšľa nad dôležitosťou morských druhov pre život na Zemi. Môžete nahliadnuť do chránených území na celej planéte. Film poukazuje aj na hlavné príčiny, ktoré dohnali tisíce druhov až na pokraj vyhynutia.

Pokračuje aj Junior festival, v rámci ktorého pripravili organizátori nielen premietanie inšpiratívnych krátkych filmov, ktoré svojim príbehom a myšlienkou rozprávajú mladej generácii posolstvá ochrany prírody, podpory ekológie a ochrany životného prostredia, ale aj bohaté sprievodné enviroaktivity.  Do dnešného večera je v Europa SC nainštalovaný aj Ekomerač – samoobslužný interaktívny model Zeme, ktorý umožňuje všetkým  záujemcom odmerať si svoju vlastnú ekologickú stopu.

Fotogaléria

Vytlačiť