Európska cena obnovy dediny 2018

Európska cena obnovy dediny 2018

Európsku cenu obnovy dediny 2018 organizuje Európske pracovné spoločenstvo pre rozvoj vidieka a obnovu dediny so sídlom vo Viedni. 15. ročník súťaže sa ponesie  v znamení motta  „Myslieť dopredu/Weiter denken“ a má podporiť najmä tie obce, vidiecke regióny a združenia v Európe, ktoré stavajú aktuálne výzvy svojho rozvoja na procese „zdola nahor“ a prostredníctvom realizácie inovatívnych, vizionárskych a trvalo udržateľných projektov zabezpečujú moderný, na budúcnosť orientovaný rozvoj.

Názov obce, ktorá bude Slovensko reprezentovať v európskej súťaži sa dozvieme v závere tohto roka, keď budú vyhlásené výsledky národnej súťaže Dedina roka 2017. Víťazná obec okrem prestížneho titulu Dedina roka 2017 získa aj nomináciu do 15. ročníka európskej súťaže.  

Súťaž Dedina roka  už po deviatykrát organizuje Slovenská agentúra životného prostredia a vyhlásila ju spolu s Ministerstvom životného prostredia SR, Spolkom pre obnovu dediny a Združením miest a obcí Slovenska. Záštitu nad súťažou prevzal minister životného prostredia SR László Sólymos. Generálnym partnerom je COOP Jednota Slovensko.

Viac informácií o Európskej cene obnovy dediny 2018 nájdete v pripojenej prílohe.

 

Vytlačiť