EKOTOPFILM - ENVIROFILM 2017  Enviromagazin 4/2016
Enviroportál Enviromagazín Program obnovy dediny Európsky dohovor o krajine EIF Správa o stave ŽP Green Mountain Ekologická stopa  GPP  EnviroOtázniky  Enviroza Zelený Svet  GeoMinimum SlovakAid INSPIRE SnapSEE  Voda je život Operačný program Životné prostredie  Projekty SAŽP spolufinancované EÚ/ERDF, KF Life    WE MAPS  Environmentálny fond Nový zákon

EMAS Awards 2017

autor:  SAŽP, 13.03.2017,  zobrazené 249 krát

Európska komisia, Generálne riaditeľstvo pre životné prostredie vyhlásila EMAS Awards 2017. Ide o najprestížnejšie ocenenie v oblasti environmentálneho manažérstva.

EMAS

Od roku 2005 sa do nej môžu zapojiť organizácie registrované v schéme EMAS. Fórum príslušných orgánov a Európska komisia sa pre tento ročník rozhodli uznať úspechy EMAS organizácií, ktoré vynaložili značné úsilie a iniciatívu, aby sa európska ekonomika stala ešte viac obehovou a svojimi úspechmi inšpirujú ostatných, aby urobili to isté. Hlavným cieľom koncepcie obehového hospodárstva je zabezpečenie optimalizácie výnosnosti zdroja a jeho zachovanie. Obehové hospodárstvo je o prijatí integrovaného prístupu k udržateľnému rozvoju za súčasného zachovania hodnoty produktov, služieb a materiálov a minimalizácie odpadu.

Tematické zameranie pre rok 2017 je „Prispievame k európskemu obehovému hospodárstvu“. Ceny sa udeľujú v 3 kategóriách a to pre súkromné mikropodniky, malé a stredné podniky; veľké súkromné podniky a verejné inštitúcie.

O výhru sa uchádza 20 organizácii, pričom najväčšie zastúpenie má Rakúsko, Belgicko, Nemecko a Španielsko. Konkrétne nominácie nájdete na stránke súťaže.

Nominácie z rôznorodých sektorov dokazujú, že existuje veľké množstvo spôsobov ako optimalizovať využívanie zdrojov. Iniciatívy týchto organizácií preskúma porota odborníkov obehového hospodárstva, ktorá napokon vyberie najviac obehové, efektívne a inovatívne organizácie.

Výsledky súťaže budú známe 8. mája 2017, kedy sa uskutoční slávnostné vyhlásenie výsledkov vo Vallette, Malta.

 < Späť

Facebook