Cenu SR za krajinu sme odprezentovali na folklórnych slávnostiach Pod Kráľou hoľou

Cenu SR za krajinu sme odprezentovali na folklórnych slávnostiach Pod Kráľou hoľou

Slovenská agentúra životného prostredia predstavila na 22. ročníku folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou v Liptovskej Tepličke (29. – 30. júla 2017) Cenu Slovenskej republiky za krajinu, vrátane jej 4 laureátov, ktorými sú Nadácia Ekopolis, Čiernohronská železnica, n. o., obec Liptovská Teplička a mesto Hriňová. Vo výstavných priestoroch SAŽP získali návštevníci nielen základné informácie o tomto čestnom vyznamenaní, ale mohli si vyskúšať aj svoje znalosti týkajúce sa krajiny Slovenska – na fotografiách hádali umiestnenie či názvy štítov, hradov, zámkov, národných parkov a vodopádov. Zatiaľ čo rodičia preverovali hĺbku svojich znalostí, ich deti si mohli vyskúšať triedenie odpadu, mohli vymaľovať maľovanky na tému slovenských miest, či namaľovať obľúbenú krajinku, čím sa zapojili do losovania o zaujímavé ceny. Návštevníci mali v priestoroch vyhradených pre SAŽP možnosť zahlasovať aj v ankete „Strom roka", ktorú organizuje Nadácia Ekopolis.

Hlavný program folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou pozostával z vystúpení folklórnych súborov, prehliadky ľudových zvykov, tradícií a remesiel z regiónu. Doplnený bol ďalšími zaujímavými sprievodnými podujatiami a výstavami.

Cena Slovenskej republiky za krajinu je čestným vyznamenaním pre organizácie, ktoré ideovo, tematicky a prakticky prispievajú k implementácii Európskeho dohovoru o krajine na národnej úrovni. Jej cieľom je oceniť aktivity smerujúce ku kvalitnému a udržateľnému manažmentu krajiny.

 

 

 

 

Fotogaléria

1. Zamestnanci SAŽP prezentovali Cenu SR za krajinu v priestoroch tradičnej stodoly
2. Návštevníkov folklórneho festivalu Pod Kráľovou hoľou výstava zaujala
3. Okrem výstavy prezentujúcej Cenu SR za krajinu si mohli návštevníci pozrieť film o laureátoch tohto ocenenia
4. Okoloidúci využili možnosť hlasovať v celoslovenskej súťaži Strom roka organizovanej Nadáciou Ekopolis
6. Ďalšou z aktivít pripravenou pre deti bola možnosť vymaľovať maľovanky na tému Slovenských miest, prípadne nakresliť svoju obľúbenú krajinku
5. Tí najmenší si mohli vyskúšať triedenie odpadu
7. Kým deti maľovali, dospelí vyskúšali hĺbku svojich poznatkov týkajúcich sa krajiny Slovenska - na obrázkoch hádali umiestnenie či názvy štítov, hradov, zámkov, národných parkov a vodopádov
8. Každé z detí malo možnosť zapojiť sa do losovania o darčeky, ktoré prebehlo v sobotný podvečer
9. Nedeľné žrebovanie výhercov
10. Darčeky vyčarili deťom (aj ich rodičom) úsmev na tvári
Vytlačiť