EKOTOPFILM- ENVIROFILM 2019 obohatí SAŽP odborným programom a Festivalom Zeme

EKOTOPFILM- ENVIROFILM 2019 obohatí SAŽP odborným programom a Festivalom Zeme

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm je tu opäť, aby slovenskému divákovi zmenil životný štýl k udržateľnejšiemu! Od 27. do 31. mája 2019 predstaví  66 dokumentárnych filmov z 30 krajín sveta a ponúkne množstvo sprievodných podujatí. Hlavný program sa uskutoční v Bratislave v priestoroch Pistoriho paláca a Kina Film Europe a v Banskej Bystrici v Cinemaxe obchodného centra Europa. Nebudú chýbať sprievodné diskusie, inšpiratívni rečníci, či aktivity pre základné a stredné školy. Tvorba odborného programu a časti aktivít pre najmladšiu generáciu budú opäť pod organizačnou záštitou Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP).

 

Ako v tejto súvislosti uviedol riaditeľ SAŽP Richard Müller, „okrem tradičných podujatí, ako sú konferencia Krajina – Človek – Kultúra a seminár o environmentálnych záťažiach,  chceme osloviť najmladšiu generáciu návratom časti sprievodných aktivít z interiéru Cinemaxu do prírody. V banskobystrickom mestskom parku preto pripravujeme spolu s  partnermi  Festival Zeme. “ V Bratislave SAŽP organizuje tri  odborné  workshopy. Prvé dva sú venované  dátam, informáciám, správam a publikáciám o životnom prostredí a scenárom pre prírodu na Slovensku do roku 2030 s výhľadom do roku 2050 (NATURE OUTLOOK), ktorých odbornými garantmi sú Ministerstvo životného prostredia SR a Slovenská akadémia vied. Scenáre pre prírodu by mali poskytnúť konštruktívny vstup do spoločenskej debaty, a zároveň byť prípravou pre strategickú debatu o príslušných globálnych, európskych a národných politikách po roku 2020. Zistenia sa odprezentujú v okóbri počas slávnostnej konferencie k 100. výročiu štátnej ochrany prírody v Slovenskej republike. Posledný workshop v Bratislave je zameraný na udržateľný cestovný ruch. V Banskej Bystrici je naplánovaný workshop Udržateľná mobilita v mestách/obciach.

 

Odborné podujatia a Festival Zeme v meste pod Urpínom organizuje SAŽP s podporou mesta Banská Bystrica. Priestory na odborné podujatia SAŽP v Bratislave poskytne na dva workshopy Výskumný ústav vodného hospodárstva.

 

Viac informáci a kompletný program pre Bratislavu a Banskú Bystricu nájdete na stránkach www.ekotopfilm.sk a http://www.envirofilm.sk/.

 

Vstup na filmové premietania a sprievodné diskusie je zadarmo.

Vytlačiť