ENVIROSPEKTRUM 2019 s farbou a vôňou jesene

ENVIROSPEKTRUM 2019 s farbou a vôňou jesene

Slovenská agentúra životného prostredia vyhlasíla 1. októbra už tretie  kolo národnej fotografickej súťaže Envirospektrum na tému Jeseň obdobie farieb, vôní a chutí. Súťaž je určená žiakom základných a stredných škol vo veku od 6 do 19 rokov.

Cieľom aktuálneho kola súťaže je zaznamenať prostredníctvom fotoaparátu zmeny v prírode počas tohto výnimočného ročného obdobia. Jeseň s jej farebnými metamorfózami, pripravujúcou sa flórou a faunou na zimu, s turistikou počas  Babieho leta či so zberom plodov ľudskej práce v našich ovocných sadoch a viniciach prináša množstvo inšpirácií na fotografovanie. Organizátori súťaže preto dúfajú, že dostanú množstvo snímok, ktoré budú odrážať pohľad mladej generácie na prírodu v tomto ročnom období a budú zároveň inšpiráciou pre jej ochranu.

Propozície súťaže a elektronická Prihláška do súťaže Envirospektrum sú prístupné na webovej stránke envirospektrum.sazp.skUzávierka súťaže je stanovená na 29. november 2019.  Výhercovia  budú  ocenení v troch vekových kategóriách a udelené budú aj Špeciálna cena SAŽP a Špeciálna cena poroty. 

Súťaž Envirospektrum má rozvíjať vzťah detí a mládeže k prírode a životnému prostrediu. Súťažné fotografie by mali mať tvorivý a motivačný charakter, ktorý prezentuje vzťah a rôzne pohľady detí k životu a k prírode.

Vytlačiť