Európska environmentálna agentúra vyhlásila video súťaž I LIVE GREEN – Žijem zeleno

Európska environmentálna agentúra vyhlásila video súťaž  I LIVE GREEN – Žijem zeleno

Každý deň robíme rozhodnutia, ktoré môžu mať vplyv na životné prostredie. Napríklad už len to, ako sme dnes ráno išli do práce alebo čo sme obedovali, veľa napovedá o našom vzťahu k životnému prostrediu. Aj to, ako nakupujeme, cestujeme alebo čím vykurujeme svoje domovy sú ďalšie vedomé rozhodnutia, ktorými sa usilujeme prispieť k tomu, aby sme žili v čistejšom a zdravšom prostredí.

Nájdu sa však aj takí, ktorí robia pre ochranu Zeme oveľa viac, ako je bežný priemer. Možno medzi nich patríte aj vy.

Máte svoje vlastné nápady, ako prispieť k ochrane životného prostredia? Aké originálne ekologické opatrenia ste vyskúšali? Dokážete k environmentálnym činom motivovať aj ostatných?                           

Tak potom je toto vaša šanca, zdokumentujte ako je možné žiť ekologicky. Prihláste sa do video súťaže s názvom I LIVE GREEN, ktorú organizuje Európska environmentálna agentúra (EEA) a jej sieť partnerov. Predveďte svoju kreativitu a odlíšte sa od ostatných vlastnými nápadmi v prospech životného prostredia. 

Natočte krátke video na jednu z týchto tém:

1. Udržateľné potraviny

2. Čistý vzduch

3. Čistá voda

4. Minimálny odpad

 

Uzávierka súťaže je 31. marca 2018. Najlepšie videá budú finančne odmenené. Prostredníctvom svojich príspevkov možno inšpirujete aj ostatných, aby zmenili doterajší životný štýl na - I LIVE GREEN.

Viac informácií nájdete na https://www.eea.europa.eu/sk/highlights/video-sutaz-predstavte-ostatnym-svoje alebo na https://www.ilivegreen.eu/.

Vytlačiť