Filmy, ktoré vám zmenia pohľad na svet

Filmy, ktoré vám zmenia pohľad na svet

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm štartuje v pondelok 27. mája 2019 v Bratislave a v Banskej Bystrici prehliadku súťažných filmov, kde sa počas piatich dní predstaví 66 dokumentárnych snímok z 30 krajín sveta. Festival sľubuje inšpiratívnu atmosféru, okrem filmových premietaní si nenechajte ujsť ani prednášky či diskusie so zaujímavými hosťami. Filmová ponuka je široká, vybrali sme pre vás filmy, ktoré musíte vidieť!

Bratislavský Pistoriho palác a Kino Film Europe spolu so Cinemaxom v banskobystrickej Europa SC sa posledný májový týždeň premenia na baštu udržateľnosti. Od pondelka do piatku (27. – 31.5.2019) sa návštevníci festivalu Ekotopfilm – Envirofilm môžu tešiť na pestrofarebné spektrum tém, ktoré spracúvajú dokumentárne filmy.

Prostredníctvom filmového plátna sa prenesiete do rôznych kútov sveta – od Ekvádoru, kde pôvodné komunity razia celkom inú filozofiu života, cez deltu Okavanga, ktorá doposiaľ odoláva zásahom človeka, po severský Island, ktorý sa napriek nehostinným podmienkam môže chváliť úžasnou biodiverzitou, či odľahlý Ojmiakon na Sibíri, ktorý je nachladnejším obývaným miestom na Zemi. Okrem dych berúcich záberov z divokej prírody sa pripravte aj na snímky, ktoré zvýšia tlak – nadmerná spotreba, priemyselné poľnohospodárstvo, znečistené rieky, odlesnené územia; cieľom festivalu je ukázať všetko a inšpirovať ľudí k zmene. Aj malé zmeny môžu mať veľký vplyv.

Filmom Thunder: Na stope pytliakom o neúnavnom prenasledovaní ilegálnej rybárskej lode si festival pripomenie minuloročného hosťa, organizáciu Sea Shepherd, ktorá si odniesla festivalovú poctu Honour of Ekotopfilm za ochranu oceánskej fauny a flóry. Festival aj tento rok svojou účasťou poctí osobnosť s úspechmi v záujme trvalo udržateľného rozvoja.

Sprievodný program festivalu už tradične reflektuje aktuálne spoločenské témy súvisiace s ochranou životného prostredia. Preto ak vám je blízky ekoturizmus či udržateľná móda, zaujímate sa o odpadové hospodárstvo alebo ste zvedaví na kvalitu ovzdušia nezmeškajte nový ročník festivalu Ekotopfilm – Envirofilm 2019.

Vstup na filmové premietania a sprievodné diskusie je zadarmo.

Filmovýsprievodný festivalový program nájdete na: www.ekotopfilm.sk

V prílohách nájdete okrem plagátu  aj 10 filmových tipov, počas festivalu však uvidíte a zažijete oveľa viac.

 

Vytlačiť