Jarné upratovanie s Maxom

Jarné upratovanie s Maxom
Jarné obdobie sa nezadržateľne blíži. Naše záhrady i príroda začínajú byť posiate farebnými kvetmi a zelenou trávou. Opäť vás spolu s Maxom vyzývame vyčistiť prírodu, vaše obľúbené prechádzkové miesto, blízke okolie alebo okolie vášho domu.
 
Sneh už na viacerých miestach zmizol a odhalil prehrešky voči prírode. Využime toto jarné obdobie k pozitívnej zmene v životnom prostredí. Je čas nadviazať na šnúru zberov voľne pohodeného odpadu s Maxom. Zapojiť sa môže každý, kto má chuť - deti, rodiny, školy, dospeláci. Motiváciou pre vás môže byť nielen dobrý pocit zo seba a čistá príroda, ale aj odmena. Nezabudnite odpadky správne vytriediť! Tešíme sa na vaše príspevky. Náhodne vyžrebovaných zberačov odmeníme stanom, spacákom, ruksakom, bufkou, knižnými a vecnými cenami.
 

 

Pravidlá výzvy:
1. Dbajte na bezpečnosť.
2. Ak chce isť do prírody malé dieťa, musí ísť s rodičmi.
3. Zbierajte len odpad, ktorý vám neublíži.
4. Vyseparujte, čo sa dá.
5. Po nazbieraní aspoň jedného bežného vreca, alebo tašky, si urobte selfie.
6. Svoju fotku pošlite do správy na facebook.com/envirovychova, alebo na email envirovyzva@sazp.sk; nezabudnite uviesť svoje meno a miesto zberu odpadu.


Zapojiť sa môžete do 15. mája 2023.

Aj tento rok majú žiacke tímy, triedy veľkú príležitosť. Ak sa zapoja a pošlú fotografiu, budú zaradené do žrebovania o plne hradenú exkurziu v mesiaci jún (pre cca 40 žiakov a učiteľov - exkurzia, doprava, strava, vstupné v cene.)

Vyzývame každého, kto rád chodí do prírody, aby si so sebou vzal vrecia a rukavice a popri prechádzke zbieral aj pohodený odpad.

Fotogaléria

fotogaléria
fotogaléria
fotogaléria
Vytlačiť