Životné prostredie miest a environmentálna regionalizácia SR

Životné prostredie miest a environmentálna regionalizácia SR

Ministerstvo životného prostredia SR a Slovenská agentúra životného prostredia vás pozývajú na X. ročník medzinárodnej konferencie Životné prostredie miest a environmentálna regionalizácia SR. Konferencia s podtitulom Lepší mestský život vďaka kvalitnému životnému prostrediu sa uskutoční 1. - 2. októbra v Žiline.

Zameraná bude na na predstavenie inšpirácií a riešení pre skvalitňovanie životného prostredia miest a na zdôraznenie významu lokálnych environmentálnych dát pre lepšie rozhodovanie samospráv. Osobitosťou tejto konferencie je vytvorenie priestoru na zviditeľnenie a ocenenie miest úspešných v súťaži ENVIROMESTO 2019, ktoré realizujú aktivity a trvalé opatrenia zamerané na mestské životné prostredie a uplatňujú environmentálnu politiku v reálnom živote prostredníctvom inovatívnych postupov v plánovaní a manažmente mestskej krajiny.

Konferencia je určená primátorom miest, odborníkom mestskej, verejnej a štátnej správy, urbanistom, vedeckým a univerzitným pracovníkom, členom občianskych združení a verejnosti.

Viac informácií o konferencii, registrácii na ňu a jej programe nájdete tu: www.sazp.sk/konferenciaZPM2019   

Ilustračné foto: Sergey Nivens©123RF.com

Vytlačiť