Pozvánka na konferenciu venovanú svetelnému znečisteniu a jeho vplyvu na ŽP

Pozvánka na konferenciu venovanú svetelnému znečisteniu a jeho vplyvu na ŽP

Konferencia o mestskom životnom prostredí je organizovaná Slovenskou agentúrou životného prostredia v spolupráci s Ministerstvom životného prostredia Slovenskej republiky. Uskutoční sa vo štvrtok, 5. októbra 2023 v Kongresovej sále Žilinského samosprávneho kraja v Žiline.

Cieľom konferencie je upozorniť na svetelné znečistenie ako druh znečistenia ovzdušia a životného priestoru, ktorý je spôsobený nepotrebným osvetlením z ľudských zdrojov. Svetelné znečistenie má mnoho nepriaznivých účinkov na životné prostredie, biodiverzitu, zdravie ľudí, a preto je potrebné úsilie miest zamerať i na tento druh znečistenia pri tvorbe environmentálne prospešných mestských politík. Pre realizovanie týchto politík konferencia prináša informácie o finančnej podpore environmentálnych opatrení pre obce a mestá.

Konferencia je určená primátorom miest, odborníkom mestskej, verejnej a špecializovanej štátnej správy, urbánnym expertom, odborným a vedeckým pracovníkom, ktorí sa zaoberajú tvorbou mestského prostredia, členom občianskych iniciatív a širokej verejnosti.

Konferencia je organizovaná hybridnou formou - prezenčne a online formou. Pre obe formy účasti je potrebná registrácia prostredníctvom registračného formulára:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfULVoWEmg5laFTXVsyyxFRTMzDhzt9Sbl7GDWpOyZlY27Hog/viewform

 

Program a pozvánka sú v prílohe.

 

 

Vytlačiť