Príroda nie je odpadkový kôš, upracme ju s Maxom

06.05.2024
Príroda nie je odpadkový kôš, upracme ju s Maxom

Jarné obdobie je vhodný čas  vyčistiť prírodu, obľúbené prechádzkové miesto či okolie domu. Zapojte sa do jarného upratovania s Maxom, ku ktorému opäť vyzývajú kolegovia z odboru environmentálnej výchovy a vzdelávania SAŽP.

K pozitívnej zmene môže prispieť každý: deti, dospelí, rodiny.  Odmenou bude čistejšia príroda, pre zapojených dobrý pocit a pre náhodne vyžrebovaných zaujímavé ceny. 

Pravidlá výzvy:

1. Dbajte na bezpečnosť, rukavice sa zídu.

2. Malé dieťa musí ísť do prírody s rodičom.

3. Zbierajte len odpad, ktorý vám neublíži.

4. Vytrieďte, čo sa dá.

5. Po nazbieraní aspoň jedného bežného vreca, alebo tašky si urobte fotografiu.

6. Svoju fotku pošlite na email maxo@ewobox.sk . Nezabudnite uviesť svoje meno a miesto zberu odpadu.

 

Zapojiť sa do výzvy môžete do 15. mája 2024, viac informácií tu: https://www.ewobox.sk/udalost/jarne-upratovanie-s-maxom-je-opat-tu

 


Ďalšie novinky

Participatívne stretnutie v Púchove

16. 4. 2024

Participatívne stretnutie v Púchove

V divadelnej sále mesta Púchov sa 12. apríla 2024 uskutočnilo participatívne stretnutie k tvorbe Stratégie adaptácie  mesta Púchov. Stretnutia sa zúčastnili zainteresované strany mesta Púchov a pracovníci SAŽP. Stratégiu adaptácie spracováva  ako pilotný projekt SAŽP v rámci plánu hlavných úloh. Ide o implementáciu metodiky, ktorá bola  vypracovaná v roku 2023. Slovenská agentúra životného prostredia si vybrala mesto Púchov ako aktívnu samosprávu v oblasti životného prostredia a ako dvojnásobného víťaza v súťaži ENVIROMESTO 2021 a 2023.
Vieme, čo jeme?

11. 4. 2024

Vieme, čo jeme?

Jesť musíme všetci. Vieme však, aký vplyv má jedlo na zmenu klímy a naopak? Pestovanie, výroba, ale aj zneškodnenie potravín má veľkú uhlíkovú stopu, ktorou negatívne prispievajú k zmene klímy. Zmena klímy zase vplýva spätne na kvalitu a množstvo potravy, na našu schopnosť vypestovať si dostatok jedla. Na poľnohospodárske účely využívame viac zeme než kedykoľvek predtým, a ak nezmeníme svoje konzumné návyky a systém produkcie potravín, nárast populácie bude dopyt po pôde len zvyšovať.
Environmentálne ocenenie Zelený Merkúr si prevzala spoločnosť  STRABAG s.r.o.

10. 4. 2024

Environmentálne ocenenie Zelený Merkúr si prevzala spoločnosť STRABAG s.r.o.

Súťaž Zelený Merkúr zviditeľňuje a oceňuje environmentálne správanie firiem podnikajúcich v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Do aktuálneho ročníka sa prihlásilo až sedem firiem, čo je najviac za celú existenciu súťaže. Ocenené organizácie sa v rámci svojho podnikania snažia o rovnováhu medzi ekonomickým záujmami a spoločenskou zodpovednosťou voči životnému prostrediu.